Farma fotowoltaiczna przy bełchatowskiej elektrowni

  • 18.12.2019, 12:34
  • Redakcja lokalna.news
12172019_pge_farma_fotowoltaiczna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwie spółki z Grupy Kapitałowej PGE podpisały umowę o współpracy przy realizacji budowy instalacji fotowoltaicznej przy Elektrowni Bełchatów.

Na podstawie umowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna do pod dzierżawę dla PGE Energia Odnawialna grunty o łącznej powierzchni 94,21 ha na, których powstanie największa w kraju elektrownia fotowoltaiczna działająca przy elektrowni konwencjonalnej.

Pod inwestycję trafią tereny znajdujące się w pobliżu składowiska odpadów paleniskowych Elektrowni Bełchatów. Oprócz tego PGE GiEK przy bełchatowskim kompleksie dysponuje jeszcze innym lokalizacjami, które mogą zostać przeznaczone na budowę farmy słonecznej. Jest to to teren zwałowiska wewnętrznego Pola Bełchatów o powierzchni ok. 11 ha gruntów, teren składowania surowców towarzyszących o powierzchni ok. 31 ha oraz teren zwałowiska zewnętrznego Pola Szczerców – „Bliźniaczej Góry Kamieńsk” o powierzchni ok. 47 ha.

Projekt realizowany na terenie bełchatowskiego kompleksu jest częścią Programy PV, którego celem jest osiągniecie do 2030 roku ok. 2,5 GW mocy z energii słonecznej, który realizuje Grupa PGE.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe