czwartek, 28 marca 2024 23:01
Musisz to zobaczyć!

23 Bełchatowska Piętnastka przeszła do historii

W niedzielne przedpołudnie wystartowała XXIII edycja "Bełchatowskiej Piętnastce".Bieg co roku cieszy się wielką popularnością. Zawodnicy z całego kraju przyjeżdżają do Bełchatowa aby pobijać swoje rekordy życiowe. W tym roku udział wzięło około tysiąca biegaczy z różnych zakątków naszego kraju i nie tylko.

Autor: ROBERT KRÓL

Na zawodników czekały dwa dystanse - krótszy 5 kilometrowy oraz główny 15 km. Trasa biegu była taka sama jak w latach ubiegłych. Najszybciej pokonał ją Paweł Ochal-mieszkaniec Bydgoszczy i to on zajął pierwsze miejsce z czasem 48:36 minut. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Pawełczak z czasem 50:18 minut, na trzecim miejscu podium stanął Bełchatowianin Tomasz Owczarek z czasem 50:20 minut.

Pod podanym linkiem można zobaczyć pełną listę uczestników, którzy ukończyli jeden z najstarszych biegów w regionie.