Kierowco, zwolnij!

  • 23.10.2019, 10:21
  • Redakcja lokalna.news
Kierowco, zwolnij!
Dziś - 23 października na polskich drogach wzmożone kontrole policyjne. W ramach cyklicznej akcji „Prędkość” funkcjonariusze będą dokonywać pomiaru prędkości, jeśli więc nie chcesz dostać mandatu, zdejmij nogę z gazu.

Działania mają formę prewencyjną i ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. W akcji udział wezmą patrole oznakowane i nieoznakowane oraz dokonywane będą stacjonarne pomiary prędkości w miejscach niebezpiecznych.

Zmniejszenie zagrożenia związanego z prędkością to jedno z priorytetowych działań Policji. To właśnie prędkość jest podstawowym elementem warunkującym długość drogi hamowania. Przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierowców to szczególnie niebezpieczna i niestety nagminna forma zachowań - możemy przeczytać na stronie Bełchatowskiej KPP.

Statystki policyjne jasno pokazują, że to właśnie nie stosowanie się do ograniczenia prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Najwięcej ludzi ginie właśnie w wypadkach spowodowanych przez zbyt dużą prędkość.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe