Zbliżają się XV Dni Papieskie

  • 09.10.2019, 09:36
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Zbliżają się XV Dni Papieskie fot. Miasto Bełchatów
Dni Papieskie rozpoczną się w niedzielę, 13 października Różańcem Fatimskim. O godz. 20 wyruszy on spod kościoła na os. Dolnośląskim i przejdzie ulicami miasta pod pomnik św. Jana Pawła II przy parafii pw. Narodzenia NMP.

Kolejne wydarzenia zaplanowane są na środę, 16 października, czyli w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Przedszkolaki spotkają się przy pomniku papieża Polaka, aby udekorować go własnoręcznie przygotowanymi serduszkami. Dzieci będzie można spotkać od godz. 10 do 12. Z kolei wieczorem, o godz. 21 przy pomniku odbędzie się Apel Jasnogórski.

Podczas Bełchatowskich Dni Papieskich będziemy także wspominać bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapelana „Solidarności”. W sobotę, 19 października – w 35 rocznicę jego śmierci w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy (ul. ks. J. Popiełuszki 9) odbędzie się modlitwa różańcowa za Ojczyznę. Zaplanowana jest ona na godz. 17, tuż po niej – o godz. 17:40 mieszkańcy złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Popiełuszkę. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się nabożeństwo w intencji Ojczyzny i ludzi pracy. 

We wtorek, 22 października ponownie spotkamy się przy pomniku Jana Pawła II. Data ta nie jest przypadkowa. Właśnie 22 października 1978 roku miała miejsce formalna inauguracja pontyfikatu papieża Polaka. Najpierw pod jego pomnikiem mieszkańcy złożą kwiaty, zaś kwadrans później – o godz. 18 w parafii farnej zostanie odprawione nabożeństwo.

Bełchatowskie Dni Papieskie to także tradycyjny kiermasz kremówek papieskich. Zaplanowany jest on na niedzielę, 20 października. Stoiska, jak co roku, staną w pobliżu parafii farnej w godz. 10-14.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe