Bezpłatne konsultacje ze specjalistami podczas Zdrowej Niedzieli

  • 04.10.2019, 09:40
  • Redakcja lokalna.news
10042019_miasto_zdrowa_niedziela_konferencja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już po raz dziesiąty bełchatowianie będą mieli szansę na profilaktyczne badania i konsultacje ze specjalistami. - Tradycyjnie na początku jesieni zachęcamy wszystkich mieszkańców - i młodszych, i starszych - do tego, by zadbali o swoje zdrowie, a Festyn Zdrowa Niedziela jest najlepszą do tego okazją – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału ds. Społecznych bełchatowskiego magistratu.

By skorzystać z miejskiej propozycji, wystarczy w pierwszą niedzielę października przyjść między godz. 15 a 19 do Miejskiego Centrum Kultury i skierować swoje kroki do wybranego specjalisty. Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. neurolog, pulmonolog, endokrynolog, a także dietetyk oraz podolog. Czekać na nich też będą psycholog, logopeda i pedagog,  Podczas takiego spotkania możemy pytać, radzić się albo skonsultować dotychczasowe wyniki badań.
Co ważne, by skorzystać z lekarskiej konsultacji, nie potrzebne są żadne skierowania, nie trzeba się też wcześniej zapisywać. Bez zbędnych formalności dostaniemy się również do specjalistycznych busów medycznych. Na pl. Narutowicza zaparkują m.in. mammobus, dentobus i osteobus.
Podczas Zdrowej Niedzieli będzie też można profilaktycznie i - co ważne, za darmo – przebadać się. Mammografia, USG tarczycy, pojemność płuc, EKG, przesiewowe badanie wzroku i słuchu, podoskopowe badanie stóp, obliczanie wskaźnika BMI - to tylko niektóre z proponowanych badań. W specjalnie przygotowanych punktach medycznych zmierzymy ciśnienie, poziom cholesterolu i cukru we krwi Dzieci i młodzież zachęcamy też do skorzystania z dentobusa, w którym nie tylko sprawdzą zęby, ale też dowiedzą się od fachowców, jak o nie jeszcze lepiej dbać.

Ponadto podczas festynu będzie można oddać krew. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, który stanie na pl. Narutowicza, przyjść można w godz. 15-17. 

 

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe