Piknik z okazji święta Wojska Polskiego

  • 07.08.2019, 13:47
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Piknik z okazji święta Wojska Polskiego
Coroczny piknik militarny w tym roku zapowiada się wyjątkowo, ponieważ obchody święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej zbiegają się w czasie z 10-leciem istnienia Grupy Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich.

Pokaz sprzętu wojskowego używanego podczas II wojny światowej i części wyposażenia WP po roku 1945, motocykli, pojazdów transportowych, ciężarówek... a to tylko niektóre z elementów wystawy zaplanowanej na najbliższą niedzielę. Większa część obiektów pochodzi ze zbiorów Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych „Rota” z Radomska. Tradycyjnie nie będzie to wyłącznie typowa wystawa, ponieważ wszystkiego będzie można dotknąć, obejrzeć czy nawet użyć! A obecnych na miejscu fachowców będzie można wypytać o wszystkie szczegóły na temat wystawionych pojazdów.

Oprócz atrakcji tematycznych na błoniach Muzeum Regionalnego będzie rozstawiona również strefa z jedzeniem. Na miejscu będzie można też zakupić różnego rodzaju militarne gadżety.

W imprezie udział będą brały również grupy rekonstrukcyjne, na czele z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich, która w tym roku obchodzi dziesięciolecie istnienia.

Impreza startuje o godz. 14, a zakończenie pikniku planowane jest na godz. 20.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe