Zapisy na bełchatowski Uniwersytet trwają!

  • 06.08.2019, 12:38
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Zapisy na bełchatowski Uniwersytet trwają!
Historia Polski z archeologią i filologia polska z dziennikarstwem, indeks oraz legitymacja studenta, wykłady i ćwiczenia prowadzone m.in. przez nauczycieli uniwersyteckich, wycieczki, a także juwenalia czy bal międzysemestralny – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla tych młodych bełchatowian, którzy w nadchodzącym roku szkolnym zdecydują się wstąpić do akademickiej braci. Rekrutacja trwać będzie do wyczerpania limitu miejsc.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na październik, ale zapisać swoje pociechy można już teraz. Formularz zgłoszeniowy oraz stosowne oświadczenia pobierzemy ze strony internetowej Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie, otrzymamy je również bezpośrednio w obu placówkach. Wypełnione dokumenty wraz dwoma zdjęciami legitymacyjnymi i opłatą rekrutacyjną składamy w wybranej placówce. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

W roku akademickim 2019/2020, podobnie jak w ubiegłym, bełchatowscy żacy do wyboru mają dwa kierunki: filologię polską z dziennikarstwem oraz historię Polski z archeologią. Tradycyjnie wykłady i ćwiczenia odbywają się w bibliotece lub muzeum, a prowadzić je będą nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracownicy obu bełchatowskich placówek.

Studenci otrzymają legitymacje oraz indeksy, wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego, a później balu międzysemestralnym i juwenaliach. Ważnym punktem programu uniwersyteckich spotkań będą różnorodne wycieczki oraz warsztaty.

Przypomnijmy, że UPW w Bełchatowie powołany został w 2015 r. dzięki współpracy Urzędu Miasta Bełchatowa z UJK w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim. Prezydent miasta Mariola Czechowska, wielokrotnie podkreślała, jak ważne dla młodego człowieka jest to, by nauka połączona była z rozwijaniem pasji i dobrą zabawą.

Cieszę się, że dotychczas najmłodsi mieszkańcy tak chętnie brali udział w spotkaniach UPW. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Już po raz kolejny przekazywać będziemy nie tylko wiedzę historyczną, filologiczną czy dziennikarską, ale także zasady funkcjonowania wyższych uczelni – wyjaśnia prezydent Czechowska.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe