69-latek przejechany przez ciagnik. Za kierownicą wnuk

  • 06.08.2019, 12:18
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
69-latek przejechany przez ciagnik. Za kierownicą wnuk
Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym 69-letni mężczyzna został przejechany przez ciągnik rolniczy na terenie własnego gospodarstwa. Rolnik z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek - chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a nawet i życia.

Do tego poważnego zdarzenia doszło wczoraj na terenie jednego z gospodarstw w powiecie bełchatowskim. 69-letni mężczyzna postanowił uruchomił traktor stojąc obok. Za kierownicą siedział jego wnuk. W momencie uruchomienia silnika, ciągnik ruszył i przejechał po rolniku. Dopiero przebywający na podwórku 36-letni znajomy rodziny unieruchomił pojazd. Chłopcu, który siedział w środku maszyny, na szczęście nic się nie stało.

Na kanwie tego zdarzenia apelujemy do rolników korzystających z maszyn rolniczych, aby pamiętali, że niestosowanie się do pewnych zasad oraz brak respektowania przepisów,  może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Jedną z przyczyn wypadków jest rutyna i zbyt duży pośpiech przy wykonywaniu czynności. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, jeśli przebywają w pobliżu pracujących maszyny rolniczych. Często zdarza się, że przedszkolaki potrafią uruchomić traktor rolniczy, niestety zazwyczaj takie postępowanie odbywa się za przyzwoleniem rodziców. Małe dzieci muszą być świadome, iż są prace, których wykonywać nie powinny, bo zwyczajnie do nich nie dorosły. Mają za mało sił, brakuje im wyobraźni, doświadczenia, nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa, przewidzieć skutków swoich poczynań.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe