Projekt zmiany granic upada?

  • 18.07.2019, 12:18
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
07222019_gmina_janowska_zmiana_granic_konferencja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nieco ponad rok temu rozpoczęła się dyskusja nt. zmiany granic gminy Kleszczów i włączenie jej części do gminy Bełchatów. Przygotowano i złożono wniosek formalny, który uzyskał już opinię Rady Ministrów. Nie uzyskał on niestety aprobaty, ale – jak zapowiada pomysłodawczyni całego projektu – nie jest to koniec walki.

Jak wynika z wypowiedzi wójta gminy Bełchatów, Konrada Koca – taki obrót spaw nie jest porażką gminy Bełchatów, ale może nawet prowadzić do ostatecznego sukcesu. W opinii jest bowiem zawarte wskazanie, aby obie strony (w tym przypadku gminy: Bełchatów i Kleszczów) spróbowały tę sprawę rozwiązać na drodze mediacji i negocjacji. Jeśli takiego scenariusza nie uda się wdrożyć, wtedy gmina Bełchatów ma zielone światło na złożenie kolejnego wniosku o przyłączenie części kleszczowskich terenów. Jak jest jednak powód braku akceptacji i de facto przełożenia tej decyzji na później?

Na jesieni czekają nas wybory do Parlamentu i to właśnie one są głównym powodem, dla którego podjęcie tak ważnej decyzji zostało odsunięte w czasie. Jaki będzie w związku z tym dalszy bieg tej sprawy? Według poseł Małgorzaty Janowskiej do listopada powinny zostać podjęte jakiekolwiek konkretne działania w tej kwestii. Jeśli tak się nie stanie, wtedy nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby przygotować kolejny wniosek formalny.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
kosa
kosa 18.07.2019, 15:21
Typowe pod wybory. Po wyborach nie będzie tematu.
pstryk
pstryk 18.07.2019, 14:55
i bardzo dobrze iść na łatwiznę to każdy głupi potrafi
Jan
Jan 18.07.2019, 13:53
Trzymam kciuki pani poseł

Pozostałe