Przy basenie zaparkujesz na 3h

  • 11.07.2019, 14:23
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Przy basenie zaparkujesz na 3h fot. Miasto Bełchatów
Zmiana organizacji ruchu przy basenie na ul. Staszica wymuszona jest skargami mieszkańców, którzy przyjeżdżając na pływalnię nie mają gdzie zaparkować samochodu.

Parking przy basenie w ostatnim czasie był wykorzystywany przez osoby trudniące się handlem samochodami jako samowolny autokomis. Do magistratu napływało wiele skarg mieszkańców i osób chcących np. skorzystać z pływalni na utrudnienia, a często wręcz niemożliwość zaparkowania w tym rejonie. Na problem zwracali też uwagę radni miejscy.

Aby rozwiązać tę sytuację, miasto wprowadza na parkingu zmianę organizacji ruchu. Przy obu wjazdach (od strony ul. 1 Maja i od strony ul. Staszica) ustawione zostały znaki  B-36 informujące, że przy basenie będzie można zostawić auto na maksymalnie 3 godziny. Podany czas jest nieprzypadkowy – umożliwi m.in. obejrzenie meczu piłki nożnej na pobliskim stadionie miejskim, skorzystanie z pływalni czy zrobienie zakupów w znajdujących się niedaleko sklepach - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Przez kilka najbliższych dni Straż Miejska prowadzić będzie akcje informacyjną w tym rejonie, dotyczącą zmiany organizacji ruchu.

Będziemy regularnie patrolować teren parkingu. Jeśli stwierdzimy, że samochód stroi na nim dłużej niż dozwolone 3 godziny, zostawimy kartkę z informacją o nieprawidłowym parkowaniu. Jeśli taka sytuacja będzie się powtarzać i właściciel auta nie zastosuje się do obowiązującej organizacji ruchu, zmuszeni będziemy sięgnąć po bloczki mandatowe. Nie wykluczamy również możliwości skierowania sprawy do sądu – tłumaczy Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej.

 

Źródło: redakcja/belchatow.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Zyga
Zyga 12.07.2019, 08:06
I bardzo dobrze. Skonczy sie handel. Auta stoją po pare miesiecy

Pozostałe