Problematyczne elektrośmieci

  • 11.07.2019, 12:57
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
07122019_miasto_punkt_elekrtoodpadow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zużyte baterie, przepalone żarówki czy stare telefony – są to odpady, których pozbycie się nastręcza najwięcej trudności i zwykle zwyczajnie nie wiemy co z nimi zrobić. W centrum miasta pojwil się specjalny pojemnik, który tę problematyczną kwestię rozwiązał.

Miejski Punkt Elektroodpadów, który stanął przy ul. Kwiatowej jest punktem, w którym możemy pozbyć się zużytych płyt, żarówek, baterii, tonerów do drukarek, telefonów, ładowarek i innej drobnej elektroniki. Na pojemniku znajdują się specjalne informacje nt. tego, gdzie i jakie sprzęty można wrzucić.

MPE jest ogólnodostępny i czynny całą dobę. Dogodna lokalizacja w widocznym punkcie, informacje zamieszczone bezpośrednio na tubach – wszystko to ma w założeniu przyczynić się do budowania wśród mieszkańców postaw proekologicznych i zwrócenia uwagi na to, jak niebezpieczne dla środowiska, a tym samym dla nas samych, są elektrośmieci i ich niewłaściwe składowanie.

Trzeba przyznać, że pomysł zamontowania stacji MPE od razu przypadł bełchatowianom do gustu. Jest to pierwsze w mieście urządzenie tego typu, a w połączeniu z tabliczkami przy pergolach śmietnikowych oraz zgniatarkami do butelek, które mają się również pojawić, wpłynąć ma na wzrostu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Przypomnijmy zresztą, że m.in. te przedsięwzięcia składają się na większy miejski program pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa”.

Na zakup pojemnika na elektroodpadów miasto pozyskało ponad 17 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Całkowity koszt tego nowoczesnego urządzenia to blisko 20 tys. złotych.

Źródło: redakcja/belchatow.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe