Koniec umowy sponsoringowej z PGE. Co dalej?

  • 03.07.2019, 19:54
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Koniec umowy sponsoringowej z PGE. Co dalej? fot. Adrian Mielczarski | amielczarski.com / gksbelchatow.com
Z dniem 1 lipca wygasła dotychczas obowiązująca umowa z PGE i do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych decyzji związanych z podpisaniem nowego dokumentu.

Już od dłuższego czasu trwają rozmowy w sprawie przedłużenia umowy sponsoringowej bełchatowskiego GKS-u z jego dotychczasowym sponsorem tytularnym - PGE. Dla wielu oczywistym było, że awans do wyższej klasy rozgrywkowej i wygranie klasyfikacji Pro Junior System jest gwarantem podtrzymania trwających od kilku lat dobrych stosunków z głównym sponsorem.

Oficjalnego stanowiska w tej sprawie jeszcze nie wypracowano. Jedno jest pewne - każda ze stron wyraża jednak chęć dalszej współpracy. Rzecznik Grupy PGE, Maciej Szczepaniuk, w odpowiedzi na postawione przez nas pytanie dotyczące ustaleń, które w końcu będą musiały zapaść, odpowiedział:

PGE Polska Grupa Energetyczna planuje kontynuować wsparcie klubu PGE GKS Bełchatów jednak w innej formie niż dotychczas.

Mając na uwadze społecznie odpowiedzialne podejście do prowadzonego biznesu, Grupa Kapitałowa PGE, w skład której wchodzą PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wraz z Elektrownią i Kopalnią Bełchatów, poszukuje nowych rozwiązań związanych z możliwością kontynuacji współpracy oraz wsparcia klubu w celu prowadzenia działalności sportowej. GKS Bełchatów wywodzi się z długoletniej tradycji Miasta Bełchatowa, został utworzony z inicjatywy KWB Bełchatów i do dziś posiada duże grono wychowanków oraz kibiców wywodzących się z bełchatowskiej społeczności lokalnej. Dlatego też GK PGE rozważa zasadność udzielenia wsparcia dla klubu prowadzącego działalność sportową związaną m. in. z rozwojem młodzieży w sekcjach piłkarskiej i zapaśniczej.

 

Na czym polegać ma rzeczona "inna forma" wsparcia Brunatnych? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo.

 

To samo pytanie postanowiliśmy zadać również rzecznikowi GKS-u Bełchatów, Michałowi Antczakowi. Odpowiedź skomponowana została w podobnym, ale nieco bardziej zdecydowanym tonie.

 

Na dziś nie możemy potwierdzić, że taka umowa zostanie podpisana. Rozmowy w sprawie dalszej współpracy z PGE i ewentualnej formy trwają i wierzymy, że zakończą się szczęśliwym finałem. Daliśmy poważne argumenty w postaci awansu do Fortuna 1 Ligi oraz wygrania programu Pro Junior System, by nadal wspierać projekt pod nazwą PGE GKS Bełchatów. Przygotowujemy się jak najlepiej do nowego sezonu z nadzieją na możliwość godnego reprezentowanie naszego miasta i sponsorów w zbliżających się rozgrywkach.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
sm75
sm75 05.07.2019, 08:34
Podziękujemy naszym posłom i senatorowi w czasie wyborów za ich wkład w sport i działanie na rzecz naszej społeczności.
Mariola
Mariola 04.07.2019, 10:31
Za chwilę znów zacznie nas nawiedzać psychoAntek. Zapytajcie go na najbliższym spotkaniu czy zrobił coś w sprawie podpisania umowy z naszym klubem przez Spółkę Skarbu Państwa.
Misza
Misza 04.07.2019, 10:29
Mam dwoje posłów i senatora z naszego miasta. Wszyscy związani z partią rządzącą. Ale niestety nie słychać żeby ktokolwiek z nich zrobił coś w tej sprawie. Ciekaw jestem też czy pan Wysocki, który planuje startować na senatora, a którego żona jest pracownikiem wysokiego szczebla w PGEGiEKSA podejmie jakieś działania w tej sprawie. Droga redakcjo zadajcie pytanie klubowi, czy którykolwiek z polityków działa w sprawie załatwienia nowej umowy.
Marss
Marss 03.07.2019, 21:32
Moze pan POSEL i SENATOR by sie wykazali bo Senator z MIELCA nie mial z tym problemow i zalatwil STALI sponsoring z naszych pieniedzy

Pozostałe