Bezdomny pies? Nie dzwoń do schroniska

  • 03.07.2019, 12:27
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
07032019_miasto_schronisko_straz_miejska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Widzisz wałęsającego się ulicami miasta samotnego psa? Intuicja podpowiada, aby w takim przypadku zadzwonić do schroniska i tam szukać dla zwierzaka pomocy. Trafiały do nas jednak sygnały, że w takiej sytuacji schronisko odsyła do innej instytucji. Dlaczego właśnie tak wygląda ten schemat działania?

Po sprawdzeniu tych sygnałów okazało się, że schronisko z własnej woli nie może podjąć interwencji. Aby tak się stało, sprawę należy najpierw zgłosić do... Straży Miejskiej. To właśnie ta instytucja musi najpierw sprawdzić zgłoszenie, ponieważ często okazuje się, że takie biegający samopas pies po prostu uciekł właścicielowi. Dopiero kiedy sprawdzi się przypuszczenie, że właściciel nie przebywa w pobliżu i zwierzę naprawdę jest bezdomne - wtedy Straż Miejska informuje schronisko, a to podejmuje interwencję.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe