Rozszerzony program dotacji z UE dla przedsiębiorstw

  • 03.07.2019, 12:13
  • Żródło: belchatow.pl
Rozszerzony program dotacji z UE dla przedsiębiorstw
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozszerzyło wachlarz dotacyjny dla firm. W harmonogramie naborów do Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój pojawiło się siedem nowych szans na zdobycie dofinansowania.

Jest to największy w Unii Europejskiej program na rzecz rozwoju badań i tworzenia innowacji. Jest on skierowany przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów. W większości projektów finansowanych w programie beneficjenci uczestniczą w kosztach realizacji, wnosząc tzw. wkład własny. 

To może być ostatnia szansa do skorzystania z unijnej dotacji na tak wysokim poziomie, sięgającym nawet 85 procent. Wszystko wskazuje na to, że kolejne odsłony programu będą wymagać od przedsiębiorców większego wkładu własnego – tłumaczy dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Marcin Nowak.


Dofinansowanie w ramach POIR realizowane jest w formie refundacji lub zaliczki. Pierwsze wsparcie stanowi zwrot całości lub części rzeczywiście poniesionych wydatków, drugie natomiast wypłacane jest na poczet planowanych kosztów (rozliczenie następuje na podstawie dokumentów wskazujących na faktycznie i prawidłowo poniesione wydatki).


Wsparcie można otrzymać w ramach różnych podprogramów, m.in. szybkiej ścieżki, programów sektorowych, kredytów na innowacje technologiczne, strategicznych programów badawczych czy projektów aplikacyjnych. Szczegółowe informacje o Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój oraz harmonogram naborów dostępne są na stronie www.poir.gov.pl.

Źródło: belchatow.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe