Na stadionie GKS nie tylko I liga

  • 19.06.2019, 16:17
  • dt
Na stadionie GKS nie tylko I liga fot. Miasto Bełchatów
Już 20 lipca zostanie rozegrane pierwsze spotkanie Ekstraklasy na naszym obiekcie, a to za sprawą tegorocznego mistrza Fortuna 1 Ligi, Rakowa Częstochowy, który w nadchodzącym sezonie będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Z powodu modernizacji, którą właśnie przechodzi stadion częstochowskiej drużyny, władze klubu były zmuszone poszukać innego miejsca na rozgrywanie swoich spotkań domowych. Umowa wynajmu została już podpisana, a na bełchatowskim obiekcie Raków rozegra 10 meczów.

Sukcesem zakończyły się nasze rozmowy dotyczące wynajmu stadionu przez RKS Raków Częstochowa – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które administruje obiektem przy Sportowej. – Miejski stadion okazał się bezkonkurencyjny. Bardzo dobry stan murawy, zadaszone trybuny odpowiadające wymogom pod względem ilości miejsc dla kibiców, zaplecze techniczne dla mediów, pomieszczenia vipowskie – to plusy, które przemawiały za naszym obiektem i przekonały władze Rakowa, że będzie on dla nich najlepszy – tłumaczy Szymczyk. 

Fundusze z wynajmu obiektu, które zasilą miejską kasę zostaną zainwestowane min. w remonty czy różnego rodzaju inwestycje, które jeszcze podniosą standard obiektu przy ulicy Sportowej.

dt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe