Wywóz śmieci w gminie Bełchatów 3 razy droższy

  • 08.06.2019, 09:34
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Wywóz śmieci w gminie Bełchatów 3 razy droższy
Po podniesieniu stawek odbioru odpadów dla mieszkańców miasta i przyjęciu nowych cen przez Radę Miejską w listopadzie tamtego roku, podwyżki czekają również gminę Bełchatów.

Na ostatniej sesji Rady Gminy przyjęto nowe stawki za wywóz śmieci w gminie. Zmiana stawek wiąże się z wygaśnięciem dotychczasowej umowy na odbiór odpadów oraz - co za tym idzie - koniecznością podpisania nowego dokumentu. Eko-Region był jedyną firmą, która stanęła do ogłoszonego przez gminę przetargu.

Niestety, musieliśmy ten przetarg rozpisać, bo kończyła się umowa na wywóz nieczystości. Ale do przetargu stanęła jedna firma - Eko-Region, który - nie jest dla nikogo tajemnicą - jest monopolistą na tym rynku. Zaproponowano cenę 17,76 za odpady komunalne segregowane. To jest potężny wzrost ceny dla mieszkańca - tłumaczył ten skok cenowy wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc.

Ogromne podwyżki mają jeszcze jeden powód. Do tej pory stawka w gminie wynosiła dotychczas 10 zł, ale 3,50 zł do każdego mieszkańca dopłacał samorząd i również dlatego obecne stawki będą znacznie bardziej dawały się we znaki mieszkańcom - gmina od tej pory nie będzie dopłacała w ten sposób do wywozu odpadów.

Ponosimy pewne koszty i te koszty musimy pokryć. Musimy tak skalkulować tę stawkę, aby nie być na minusie. Nie myślimy też o zysku kilkudziesięciu procentowym, absolutnie nie. Jest to zysk w granicach kilku procent, pozwalający na rozwój naszej spółki - wyjaśniała Joanna Wlaźlak, przedstawiciel Eko-Regionu na ostatniej sesji.

 

 

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe