Zmiany na stanowiskach dyrektorskich w szkołach

  • 07.06.2019, 09:47
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Zmiany na stanowiskach dyrektorskich w szkołach fot. Miasto Bełchatów
Pod koniec marca ogłoszone zostały konkursy na stanowiska dyrektorów w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3, Szkole Podstawowej nr 1 i III Liceum Ogólnokształcącym. Zostały one właśnie rozstrzygnięte, a kadencja nowo wybranych dyrektorów rozpocznie się 1 września i potrwa pięć lat.

Aby wziąć udział w postępowaniu należało złożyć odpowiednie dokumenty i - przede wszystkim - przedstawić swoją autorską wizję na funkcjonowanie i rozwój placówki. Do każdej ze szkół i przedszkola wpłynęło po jednej kandydaturze.

Konkurs uznaje się za rozstrzygnięty, jeśli kandydat w tajnym głosowaniu uzyska bezwzględną liczbę głosów. Oznacza to, że wszystkich głosów „za” musi być więcej niż tych przeciwnych lub wstrzymujących się. W taki właśnie sposób wyłoniono nowych dyrektorów – wyjaśnia dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miasta, Elwira Antońska.

W Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3 dyrektor Elżbietę Pietrykiewicz zastąpi Aneta Dąbrowska, która w tej placówce pracuje już od 13 lat jako przedszkolanka i nauczyciel wspomagający. Jest nauczycielem dyplomowanym, magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Skończyła też oligofrenopedagogikę, logopedię i terapię pedagogiczną. Ponadto posiada licencjat na kierunku filologia niemiecka oraz ukończony kurs języka angielskiego przygotowujący do nauki tego języka na pierwszym etapie edukacji.

Dyrektorem Sp nr 1 od 1 września będzie Renata Szustakiewicz, która zastąpi na tym stanowisku Beatę Piwowarską. Nowa dyrektor ma 25 lat doświadczenia pedagogicznego. Od 1999 roku uczyła języka polskiego w PG1, a od momentu połączenia tego gimnazjum i Sp nr 1 pełni funkcję wicedyrektora powstałej placówki.

Jeśli natomiast chodzi o III LO - zmiany dyrektora nie będzie. Konkurs wygrała dotychczasowa dyrektor Ewa Mękarska, która ma za sobą blisko trzydziestoletni staż pracy pedagogicznej, w tym kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły najpierw jako wicedyrektor, później dyrektor. Ewa Mękarska posiada wykształcenie polonistyczne, a także dodatkowe kwalifikacje z oligofrenopedagogiki.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Zły
Zły 07.06.2019, 11:46
Żona Platformersa zostaje ponownie dyrektorem. PLUS nie da mu zrobić krzywdy. Widzisz PiSie co wyprwia Matys

Pozostałe