Upał zmienia samochód w pułapkę

  • 06.06.2019, 13:35
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Upał zmienia samochód w pułapkę fot. policja.pl
Jak co roku, kiedy nad Polskę nadciąga fala upałów, policja przypomina o tym, jaką pułapką w takich warunkach może stać się nasz własny samochód.

Czasem jest tak, że wydaje nam się, że załatwienie jakieś sprawy potrwa tylko moment, a jeżeli zostawimy na ten czas w samochodzie psa, to przecież nic się nie stanie. Otóż, w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia - apelują bełchatowscy policjanci.

Warto pamiętać o tym, że każdy z nas może podjąć pewne działania, za które nie będą grozić żadne konsekwencje prawne. Jeżeli widzimy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu, nie wahajmy się przede wszystkim zgłosić tego odpowiednim służbom (dzwoniąc na numer alarmowy 112) lub w ostateczności nawet samemu wybić szyby w aucie - nie złamiemy w tym momencie prawa, ponieważ jest to działanie w stanie wyższej konieczności.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe