Okradł "truskawkowy autobus"

  • 05.06.2019, 10:12
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Okradł "truskawkowy autobus"
Popularny punkt sprzedaży warzyw i owoców padł ofiarą 56-letniego bezdomnego mężczyzny.

Autobus ustawiony w nocy z 2 na 3 czerwca przy skrzyżowaniu ulic Wieluńskiej i Dworcowej w Ruścu.

Sprawca wybił szybę w drzwiach autobusu, a ze środka ukradł kasę fiskalną, 1000 złotych, wagi elektroniczne, czytnik kart płatniczych, kalkulatory. Zniknęły też warzywa i owoce. Łączna wartość poniesionych strat zgłaszający wycenił na ponad 4.000 złotych. Sprawą zajęli się rusieccy dzielnicowi. Mając dobre rozpoznanie w swoim rejonie służbowym ustalili, że sprawcą tego włamania może być bezdomny, który ma już na swoim koncie inne kradzieże sklepowe - relacjonują bełchatowscy policjanci.

Funkcjonariusze chcąc sprawdzić swoje podejrzenia, sprawdzili pustostan znajdujący się niedaleko miejsca zdarzenia, w którym pomieszkiwał podejrzany mężczyzna. Wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się, ponieważ w budynku znaleziono skradzione warzywa i owoce, ale nie było w nim podejrzewanego mężczyzny. Odnalezienie go okazało się jednak kwestią czasu. Namierzono go, kiedy pijany spał na terenie innego pustostanu w sąsiedniej miejscowości.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i sam wskazał miejsce ukrycia pozostałych bezprawnie przywłaszczonych fantów. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty; grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe