Kiedy koncesja dla Złoczewa?

  • 30.05.2019, 12:26
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
05312019_posel_kubiak_zloczew_koncesja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podsumowanie kampanii wyborczej i podziękowania dla sztabu nie były jedynymi tematami powyborczej konferencji posła Dariusza Kubiaka.

Rzecznik rządu premiera Mateusza Morawieckiego, Joanna Kopcińska, która startowała z listy PiSu w województwie łódzkim, uzyskała mandat do Parlamentu Europejskiego. I to właśnie od podziękowań za ten rezultat rozpoczął poseł, ale temat konferencji dosyć szybko zszedł na kwestię koncesji dla przyszłej złoczewskiej kopalni.

Jak podkreśla poseł Dariusz Kubiak, obie te sprawy są ze sobą ściśle powiązane. Właśnie teraz, po wyborach, prawdopodobnie zmieni się układ sił w Europarlamencie – w nowej kadencji będą zasiadać w nim osoby, które wspierały cały proces pozyskania pozwolenia na wydobycie węgla w Złoczewie. Jakie ten fakt ma znaczenie dla sceptycznych nastrojów, które dominują w Europie w kwestii energetyki węglowej?

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Baranina
Baranina 09.06.2019, 22:30
Taki cienki poseł co on nam wmawia.

Pozostałe