Robotyczny Festiwal Re:Aktor

  • 29.05.2019, 11:47
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
05312019_miasto_festiwal_reaktor_konferencja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sezon miejskich imprez rozpoczął ubiegłotygodniowy "Piknik z Marszałkiem", a kolejny weekend to kolejne duże wydarzenie. Tym razem na plac Narutowicza zawitają roboty. Naukowy festiwal rozpoczyna się o 13. w niedzielę i potrwa aż do godz. 19.

Motyw przewodni festiwalu to nauki ścisłe: robotyka, fizyka i chemia. Ważnym elementem tegorocznej imprezy będzie także ekologia. Nie zabraknie również strefy sportowej przygotowanej przez Miejskie Centrum Sportu. Program imprezy został opracowany tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Na dzieci i ich rodziców czekać będzie wiele atrakcji. Program przygotowaliśmy tak, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Zapraszamy więc zarówno najmłodszych bełchatowian, jak i tych starszych – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. – Nauka przez zabawę to jeden z najlepszych sposób na przyswajanie wiedzy. Będzie można to sprawdzić właśnie podczas festiwalu. Centrum zamieni się w oryginalny i niebanalny plac zabawa z nietuzinkowymi atrakcjami. Warto więc przyjść i sprawdzić samemu  – dodaje wiceprezydent Politański.

Zabawa będzie odbywać się w czterech strefach, z których każda będzie miała nieco inny charakter:

  • w pierwszej dominować będzie temat robotyki, a główną atrakcją będzie robot-gigant z ruszającą się głową;
  • w drugiej będzie można wziąć udział w pokazach, warsztatach czy eksperymentach - poruszone zostaną tematy m.in. programowania i kodowania; nie zabraknie również konkursów, a dodatkową atrakcją będzie fotobudka;
  • trzecią strefą będzie Park Edukacji Interakcje, gdzie również na uczestników czekać będą ciekawe zabawy, m.in. elektryczny labirynt, wir wodny czy lustrzane zwierciadła;
  • czwarta strefa w całości poświęcona będzie ekologii; tam będzie można dowiedzieć się jak dbać o przyrodę - dla dzieciaków przygotowano teatrzyk tematyczny, a dla starszych prelekcję o pielęgnacji drzew (każdy z uczestników otrzyma w prezencie sadzonkę drzewa!);

Dodatkowo, na pl. Narutowicza staną również elektryczne i hybrydowe auta, które będzie można zobaczyć od wewnątrz i dowiedzieć się kilku ciekawostek na ich temat.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe