36 mln od PGE dla Skry

  • 14.05.2019, 10:07
  • Dominik Trząsalski
36 mln od PGE dla Skry
PGE Skra z nowymi funduszami od sponsora tytularnego.

Polska Grupa Energetyczna podpisze kontrakt z żółto-czarnymi na trzy najbliższe lata (do sezonu 2022), opiewający na kwotę 36 mln złotych. Kontrakt obejmuje typowe działania marketingowe takie jak: obecność nazwy sponsora w nazwie klubu, na koszulkach zawodników i w strategicznych punktach hali - czyli wszystko co wpisuje się w budowanie pozytywnego wizerunku marki PGE.

Sponsorowanie drużyny wiąże się z realizacją wszystkich celów działań sponsoringowych ze szczególnym uwzględnieniem propagowania (upowszechniania, wzmacniania, budowania pozytywnego wizerunku i reputacji) marki PGE, poprzez zwiększenie stopnia znajomości marki i zasięgu jej oddziaływania - czytany w uzasadnieniu do informacji o zamiarze zawarcia umowy sponsoringowej.
Spółka podkreśla, że podpisanie takiego kontraktu daje dla tych dwóch organizacji obopólne korzyści: dla klubu te oczywiste - finansowe; natomiast dla marki PGE pozytywne skojarzenia z klubu przekładają się na zwiększenie siły medialnej. W dokumencie podkreślano też związek historyczny bełchatowskiej drużyny z Polską Grupą Energetyczną. Klub z naszego miasta od początku związany był z lokalnymi gigantami energetycznymi.
 
Strategia Klubu, organizującego rozgrywki na najwyższym poziomie sportowym w kraju, zakłada nieustanną profesjonalizację i popularyzację marki PGE podczas wszystkich zawodów najwyższej klasy rozrywkowej w siatkówce mężczyzn w Polsce oraz wszystkich innych zawodów w nadchodzących sezonach, co przekłada się na korzyści wizerunkowe dla PGE. Drużyna PGE Skra Bełchatów jest jedną z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce i Europie. Jedyną drużyną tak silnie i historycznie związaną z marką PGE - czytamy dalej w uzasadnieniu.
Przez kolejne trzy sezony do klubowej kasy z tytułu kontraktu zawartego z PGE łącznie wpłynie 36 mln zł.
Dominik Trząsalski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe