Dwóch bełchatowian zatrzymanych za znieważenie flag

  • 02.05.2019, 12:08
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Dwóch bełchatowian zatrzymanych za znieważenie flag
Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy w przeddzień Święta Flagi usunęli, zniszczyli i znieważyli trzy flagi państwowe. Młodzieńcy zdjęli flagi z jednego z bloków mieszkalnych, po czym maszerowali z nimi wykrzykując wulgaryzmy. Dopiero interwencja strażników miejskich przerwała ich pochód. Za takie przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

1 maja 2019 roku o godzinie 1.15 w nocy, oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące niszczenia flag państwowych. Funkcjonariusze bełchatowskiej straży miejskiej ujęli dwóch nietrzeźwych mężczyzn, wobec których zaistniało podejrzenie, że usunęli i zniszczyli trzy flagi państwowe.

Ujęci bełchatowianie szli ulicą Dąbrowskiego wymachując flagami państwowymi. Flagi te były brudne i wygniecione, a mężczyźni nie byli w stanie wyjaśnić jak weszli w ich posiadanie. Policjanci ruszyli w teren, aby ustalić skąd mężczyźni usunęli flagi. Na terenie osiedla Dolnośląskiego okazało się, że na klatkach schodowych jednego z bloków brakuje kilku flag.

Policjanci dotarli też do świadków tego przestępstwa, którzy widzieli jak mężczyźni - niosąc flagi państwowe - zachowywali się głośno i wulgarnie. Zachowanie sprawców zarejestrował też miejski monitoring. W tej sytuacji mężczyźni w wieku 18 i 19 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usunięcia, zniszczenia i znieważenia flag państwowych.

Za takie przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe