Zamknięta ul. Cegielniana

  • 18.04.2019, 14:15
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Zamknięta ul. Cegielniana
24 kwietnia rusza przebudowa mostu na rzece Rakówce w ciągu ulicy Cegielnianej w Bełchatowie. W związku z remontem nie będzie można przejechać całą ulicą Cegielnianą, na odcinku od ulicy Pabianickiej do ulicy Czaplinieckiej, ponieważ stary most zostanie rozebrany. Będzie jedynie możliwy dojazd do posesji, czy to od strony jednej lub drugiej ulicy.

Most wymaga gruntownego remontu i przebudowy. Każdego dnia przejeżdżają po nim setki samochodów o mniejszym lub większym tonażu. W ramach przebudowy most zyska nowe parametry, droga zostanie poszerzona do 7 metrów, a oprócz tego po stronie północnej drogi powstanie 2,5 metrowa ścieżka rowerowa, po południowej 2 - metrowy chodnik.

Ulica Cegielniana jest drogą powiatową, a starostwu udało się pozyskać na ten remont dotację w wysokości 570 tys. zł. Inwestycję przebudowy mostu realizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie, który wyłonił w przetargu wykonawcę – firmę P.P.H.U Jawal z Kielc. Prace związane z przebudową ul. Cegielnianej zgodnie z planem powinny zakończyć się w październiku.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe