Prace remontowe w nowej siedzibie MOPS

  • 17.04.2019, 10:00
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Prace remontowe w nowej siedzibie MOPS
Z uwagi na złe warunki lokalowe, miasto szukało alternatywy dla obecnej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W grudniu 2017 roku zakupiono budynek dawnego Energoinżu wraz z prawem wieczystego użytkowania za 1 mln zł plus VAT. Zanim jednak ośrodek zostanie przeniesiony, należy zaadaptować nowe wnętrze dla nowych potrzeb.

Ta inwestycja w znacznym stopniu poprawi możliwość świadczenia pomocy naszym mieszkańcom w ramach działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Prace remontowe przeprowadzi firma Budmar z Tomaszowa Mazowieckiego. Zakres robót obejmuje wymianę okien, remont sanitariatów i odnowienie pomieszczeń. Konieczna będzie też zmiana organizacji powierzchni parterowej budynku - w projekcie znajduje się m.in.: utworzenie boksów dla interesantów i stanowisko kasowe.

Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej. Dodatkowo budynek jest wyposażony w podjazd, który z pewnością ułatwi wejście zarówno osobom z niepełnosprawnością jak i rodzicom z wózkami - podkreśla prezydent Mariola Czechowska.

Zakończenie prac zaplanowane jest na połowę stycznia 2020 roku. Koszt modernizacji wynosić będzie ok. 1,7 mln zł.

 

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe