Kolejni nietrzeźwi kierowcy

  • 15.04.2019, 08:25
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Kolejni nietrzeźwi kierowcy KPP Belchatów
Pijani kierowcy to niestety plaga na polskich drogach, a w ostatnich dniach doszło do kolejnych dwóch niebezpiecznych zdarzeń, w których interweniowali bełchatowscy policjanci.

Pierwszą ze wspomnianych sytuacji była interwencja w Bujnach Szlacheckich, gdzie ok. godz. 9:00 mieszkaniec gminy Zelów kierujący skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi. Ten z kolei - chcąc uniknąć zderzenia - gwałtownie odbił kierownicą i uderzył w budynek, taranując przy okazji znak STOP. Kierujący skodą 40-latek stracił już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce na terenie Bełchatowa, gdzie tuż przed godz. 23:00 mężczyzna kierujący alfą romeo wjechał w bramę jednej z posesji, uszkadzając murowany słupek ogrodzeniowy i mechanizm sterujący bramy wjazdowej. Jeszcze przed przyjazdem policji 53-latek opuścił pojazd i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale dzięki świadkom zdarzenia sprawca szybko trafił w ręce funkcjonariuszy. W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że przyczyną kolizji była utrata kontroli nad pojazdem na łuku drogi. Kierujący miał we krwi 3 promile alkoholu. Bełchatowianin stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Niestety pomimo licznych apeli, ostrzeżeń i postępowań karnych na drogach nie brakuje pijanych kierowców. Pamiętajmy, że widząc kierowcę, którego zachowanie może wskazywać na stan nietrzeźwości, należy powiadomić policję pod numerem alarmowym 112. Policjanci zareagują na zgłoszenie i sprawdzą sytuację. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, powoduje problemy z ostrością widzenia i oceną odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - przypominają policjanci.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe