Obrzucił kamieniami dom sąsiadów

  • 08.03.2019, 07:39
  • KPP Bełchatów
Obrzucił kamieniami dom sąsiadów
Prawdopodobnie zbyt duża ilość wypitego alkoholu spowodowała, że 37-latka zdenerwował... kolor i zapach dymu wydobywającego się z komina sąsiadów. Zdesperowany mężczyzna, groził sąsiadom i obrzucał ich dom kamieniami. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, swoją agresję przeniósł na mundurowych.

5 marca 2019 roku około południa policjanci z Wydziału Prewencji bełchatowskiej komendy interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który ubliżał i groził sąsiadce spaleniem a następnie obrzucał kamieniami jej dom. Sprawca uszkodził też betonowy słupek ogrodzeniowy, zniszczył szopę wyrywając z niej kilka desek. Kiedy mężczyzna usłyszał, że kobieta dzwoni po policję, uciekł. Pokrzywdzona oszacowała straty na 600 złotych. 37-letni bełchatowianin powtórnie pojawił się na posesji, gdy policjanci rozmawiali z pokrzywdzoną. Był wyraźnie pobudzony i pod wpływem alkoholu. Twierdził, że przeszkadza mu dym z komina sąsiadów. Wyzywał zgłaszającą, a kiedy funkcjonariusze przywoływali go do porządku, swoją złość próbował wyładować na mundurowych. Agresywny 37-latek używając wulgaryzmów znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza.  Mężczyzna szybko trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał kilka zarzutów. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Groźby karalne to czyn, zagrożony karą do 2 lat więzienia. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji to przestępstwo zagrożone karą do lat 3 więzienia, natomiast znieważenie funkcjonariusza w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do roku. Wczoraj prokurator Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie zadecydował o objęciu podejrzanego dozorem policji.

KPP Bełchatów
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe