Chciał jechać z ogniem pod maską

  • 31.01.2019, 13:59 (aktualizacja 31.01.2019, 14:16)
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Chciał jechać z ogniem pod maską
Po raz kolejny interwencja świadków zapobiegła tragedii na drodze.

W południe 29 stycznia dyżurny policji otrzymał zgłoszenie nt. płonącego samochodu w miejscowości Kalisko. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, ich oczom ukazała się niezwykła scena. Uwagę mundurowych od razu zwróciły płomienie i kłęby dymu wydobywające się spod maski stojącego w rowie opla insigni.

 Z relacji przejeżdżających tamtą trasą osób wynika, że kierowca nie był chętny, aby pojazd opuścić. Wręcz przeciwnie – próbował nim odjechać, ale tę próbę na szczęście udaremnili świadkowie całego zdarzenia. Próbowali nakłonić mężczyznę do opuszczenia pojazdu, ale ich argumenty zdawały się do niego nie przemawiać. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, niemożliwi mu dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki.

Mundurowi natychmiast po dotarciu na miejsce zdarzenia, wyciągnęli kierującego  z pojazdu i niezwłocznie ugasili płomienie. 35-letni kierowca opla został zatrzymany, a po badaniu trzeźwości okazało się, że ma on we krwi ponad 3 promile alkoholu.

Mieszkańcowi gm. Kamieńsk zostało zatrzymane już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Jazda pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policja apeluje, aby każdy z uczestników ruchu reagował na podejrzane sygnały i sytuacje, jakie zaobserwuje na drodze. Każdy taki przypadek należy niezwłocznie zgłosić, dzwoniąc po numer alarmowy 112 (można to również zrobić anonimowo). Pamiętajmy, że każde zgłoszenie może zapobiec tragedii!

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe