Oficjalna decyzja ws. wiceprezydenta

  • 29.01.2019, 11:32
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Oficjalna decyzja ws. wiceprezydenta
Informacje o potencjalnych zmianach na stanowisku wiceprezydenta ds. inwestycji przewijały się w bełchatowskich politycznych kuluarach już od czasu rozstrzygnięcia II tury wyborów na prezydenta miasta.

Kwestia drugiego z wiceprezydentów rozwiązana została bardzo szybko. Łukasz Politański, pełniący do tej pory funkcję wiceprezydenta ds. oświaty i kultury, w listopadowych wyborach startował z komitetu Marioli Czechowskiej, uzyskując mandat. Po rozstrzygnięciu drugiej tury wyborów na prezydenta, które okazało się korzystne dla dotychczas piastującej to stanowisko Marioli Czechowskiej, zrzekł się go jednak, pozostając na dotychczasowym stanowisku.

Natomiast jeśli chodzi o drugiego z wiceprezydentów, od zeszłorocznych wyborów przez bełchatowskie polityczne kuluary przewinęła się giełda nazwisk potencjalnych następców Ireneusza Owczarka. Najczęściej pojawiało się jednak tylko jedno nazwisko - przeciwnika Marioli Czechowskiej w wyborach prezydenckich, Dariusza Matyśkiewicza. Decyzją pani prezydent to właśnie polityk PLUSa został powołany na stanowisko wiceprezydenta ds. inwestycji.

Myślę, że wyniki ostatnich wyborów pokazały, że mieszkańcy Bełchatowa w równej mierze oddali głosy na moją osobę i na pana Dariusza Matyśkiewicza. Zatem uważamy, iż jest to wola naszych mieszkańców, abyśmy wspólnie sprawowali władzę i stąd też ta decyzja. Podejmując tę decyzję myślałam również o tym, że wiele punktów z programu wyborczego pana Dariusza Matyśkiewicza jest zbieżnych z moim programem i te punkty na pewno będą realizowane. (...) to tak wygląda, jakby dyskusje trwały przez długie tygodnie. Zamknęliśmy budżet na rok 2018, nie wszystkie inwestycje na 31. grudnia były zrealizowane. Bardzo zależało mi, aby osoba odpowiedzialna za zakończenie tych inwestycji po prostu je pozamykała.

Jeśli chodzi o to, czy Ireneusz Owczarek miałby nadal pracować na terenie naszego miasta - pani prezydent zapowiedziała, że decyzję w tej sprawie poznamy w piątek.

Dariusz Matyśkiewicz formalnie funkcję wiceprezydenta obejmie z dniem 1. lutego. Podobne stanowisko zajmował również w latach 2003-2014, kiedy prezydentem Bełchatowa był Marek Chrzanowski.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe