Sąd na Pabianickiej, a na Okrzei lokale mieszkalne

  • 28.01.2019, 15:35
  • Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Sąd na Pabianickiej, a na Okrzei lokale mieszkalne
Pod koniec 2017 roku zostało zawarte porozumienie między prezydentem Bełchatowa, prezesem sądu i starostą, na mocy którego magistrat przekazał działki przy ul. Pabianickiej pod gmach nowego budynku sądu. W zamian na własność miasta przejdzie obecny budynek Sądu Rejonowego przy ul. Okrzei.

Bełchatowska inwestycja została wprowadzona do planu budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości, co oznacza, że wszystkie formalności związane z przygotowaniami do budowy będą gotowe jeszcze w tym roku. A prace mają zostać zakończone w ciągu najbliższych kilku lat. Koszt inwestycji to ok. 33 mln zł.

Obecny budynek sądu zmieni natomiast swoje przeznaczenie. Dawniej był to hotel robotniczy, więc jak podkreśla prezydent Mariola Czechowska:

Przystosowanie go na potrzeby mieszkalne nie będzie trudne. Zależy nam, by czas przebudowy był jak najkrótszy i mieszkańcy jak najszybciej mogli się wprowadzić do nowych lokali.

Czas oczekiwania na lokal komunalny lub socjalny jest uzależniony od liczby mieszkań zwalnianych przez dotychczasowych najemców. Zazwyczaj jest to średnio ok. półtora roku.

Redakcja Twoja Telewizja Lokalna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe