Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

  • 13.12.2018, 14:30
  • żródło: lodzka.policja.gov.pl
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej lodzka.policja.gov.pl
31-letnia mieszkanka Bełchatowa odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jej zatrzymania przyczynił się Bełchatowianin, który jadąc ulicą Wojska Polskiego zwrócił uwagę na wolno i niepewnie poruszające się po drodze renault megane. Wspólnie z innym świadkiem zdarzenia zatrzymał kierującą, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 12 listopada 2018 roku około południa w Bełchatowie. Bełchatowianin jadąc samochodem ulicą Wojska Polskiego zwrócił uwagę na wolno jadące renault megane, któremu ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Świadek zdarzenia podejrzewając, że kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu jechał cały czas za renault. Kobieta jechała całą szerokością swojego pasa ruchu wjeżdżając na parking przy jednym ze sklepów  na osiedlu Dolnośląskim. Bełchatowianin kiedy zaparkował swoje auto zobaczył, że kierująca renault próbuje odjechać spod sklepu, trąc prawym bokiem pojazdu o żywopłot. Obok niej biegł już inny mężczyzna, który zatrzymał kobietę.  Świadek zdarzenia powiadomił dyżurnego policji, a sam zabrał kierującej kartę do uruchomienia auta uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-letnia mieszkanka Bełchatowa miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz  odpowie przed sądem.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Reakcja zgłaszającego pozwoliła wyeliminować kierującą, która stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie świadków zdarzeń zawsze zasługuje na szacunek i uznanie!

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu  112 lub 997  może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

żródło: lodzka.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe