Pracownicy okradli paczkę w firmie kurierskiej

  • 03.08.2018, 13:10
  • źródło: lodzka.policja.gov.pl
Pracownicy okradli paczkę w firmie kurierskiej lodzka.policja.gov.pl
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież paczki z magazynu firmy kurierskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Łupem sprawców padły cztery telefony komórkowe. Wartość strat oszacowano na około 18 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Historia miała swój początek 21 lipca 2018 roku, w budynku magazynu przechowującego przesyłki kurierskie w Piotrkowie Trybunalskim. Pracownik magazynu i kurier wzięli jedną z paczek i schowali się w miejscu, gdzie byli pewni, że nie dosięgnie ich "oko" kamery monitoringu. Otworzyli paczkę, wyjęli z niej cztery telefony komórkowe, a następnie odłożyli puste pudełko na miejsce. Gdy wychodzili z budynku, trzymali już  w rękach przypadkowo zabrane przedmioty, które miały zakryć skradziony towar. 01 sierpnia 2018 roku pracownicy magazynu, którzy chcieli dostarczyć przesyłkę firmie sprzedającej telefony komórkowe, zauważyli, że paczka jest rozerwana i pusta. Tego samego dnia około godziny 13:00 dyżurny piotrkowskiej komendy, zaalarmował policjantów pracujących na terenie miasta o kradzieży czterech telefonów, wartości około 18 tysięcy. Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po rozmowie z kierownikiem firmy oraz analizie nagrania monitoringu ustalili, że jednym z mężczyzn podejrzewanych o kradzież jest pracownik magazynu. Został on zatrzymany przez policjantów w miejscu pracy. Okazał się nim być 25- letni piotrkowianin. Funkcjonariusze wytypowali drugiego amatora cudzego mienia i kiedy po rozwiezieniu przesyłek wrócił do magazynu, stróże prawa już na niego czekali. Zaskoczony mężczyzna, którym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. On również został zatrzymany. Złodzieje trafili do policyjnej celi. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież. Zgodnie z kodeksem przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: lodzka.policja.gov.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe