piątek, 29 marca 2024 03:16
Musisz to zobaczyć!

VIII Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera 2017 roku zakończony!

Walka o pierwsze miejsca w obu kategoriach trwała aż do ostatnich sekund głosowania. Ale ostatecznie Sportowcem Roku 2017 została bełchatowianka Weronika Centka, siatkarka SMS PZPS Szczyrk i Budowlanych Łódź, a Trenerem Paweł Tomczuk – szkoleniowiec Rugby Club Bełchatów. Gratulujemy zwycięzcom.

Laureaci nie byli znani do zakończenia głosowania, ponieważ ostatnie sekundy zaważyły o zwycięstwie w obu kategoriach. Przez długi czas w Plebiscycie na Sportowca Roku 2017 prowadziła Weronika Centka, ale w ostatnich dniach dystans pomiędzy znajdują się na 2 miejscu Idą Lis oraz zajmującym 3 miejsce Piotrem Niźnik zaczął się zmniejszać. Największe szaleństwo wysyłanych SMS zaczęło się w ostatni dzień głosowania. Godzinę przed zakończeniem możliwości SMS-owania prowadzenie zdobyła Ida, ale finalnie pierwsze miejsce zajęła Weronika. Idzie Lis przypadło drugie miejsce, a Piotrkowi trzecie.

Podobna sytuacja miała miejsce w głosowaniu na Trenera Roku 2017. Początkowo dużą przewagę miał Piotr Radziejewski - trener tenisa ziemnego w BTS As, nad Pawłem Tomczukiem znajdującym się na drugim miejscu. Jednak kibice bełchatowskiego rugby nie dali za wgraną i ostatecznie panowie zamienili się miejscami. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Tomczuk, drugie Piotr Radziejewski, a trzecie Łukasz Mantyk -trener lekkoatletów w BKL.

W dniu 22 marca odbyła się uroczysta gala, w której organizatorzy - Maciej Wiśniewski oraz Piotr Samsik wręczyli statuetki zwycięzcom oraz dyplomy uczestnikom. Całe wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy sponsorów, którzy również otrzymali podziękowania. Dochód z całej akcji przeznaczony został na leczenie Julii Spalińskiej – 15 letniej nastolatki, która choruje na padaczkę lekooporną. Niestety Julii potrzebna jest operacja w Niemczech, która kosztuje 300 tysięcy złotych.