środa, 5 października 2022 11:26
Pilne!
Reklama

Zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Pięknego Czytania 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku oraz Kino za Rogiem, zapraszają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich do wzięcia udziału w Festiwalu Pięknego Czytania, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 29 września 2022 r.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Pięknego Czytania 2022

 

Zostań Mistrzem Festiwalu Pięknego Czytania

 

W obecnych czasach, gdy młodzież korzysta głównie z internetowych pomocy naukowych, postanowiliśmy wrócić do źródła wiedzy utrwalonej na papierze. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie technik czytania. 

Dzięki czytaniu książek uczniowie będą ćwiczyć swój umysł, rozwijać wyobraźnię i lepiej sobie radzić na lekcjach języka polskiego. Jak podają współczesne media, młodzież korzysta głównie z nowych nośników informacji, takich jak np. Internet. Zanika umiejętność płynnego czytania tekstów, rozumienia tego, co czytamy, i wyciągania najwartościowszych treści przekazywanych przez autorów książek. 

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach postanowiła przygotować 29 września 2022 roku (czwartek) Festiwal Pięknego Czytania - akcję promującą czytelnictwo. 

 

Festiwal Pięknego Czytania - X edycja

Patronat honorowy nad konkursem sprawują:

Pan Krzysztof Zygma -  Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego

Pani Beata Pokora - Starosta Powiatu Radomszczańskiego

Pan Jarosław Ferenc -  Prezydent Miasta Radomsko

Pan Krzysztof Ciupiński - Wójt Gminy Ładzice

Pani Anita Janczak - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

 

Regulamin festiwalu

Organizatorem festiwalu, zwanego dalej konkursem, jest Gminna Biblioteka Publiczna              w Ładzicach, natomiast partnerami: Powiat Radomszczański, Miasto Radomsko, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Kino za Rogiem w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

 

Cele konkursu

 • Popularyzacja książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. 
 • Rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów. 
 • Doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, wyraźnego i wyrazistego czytania. 
 • Sztuka interpretacji tekstu. 

 

Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach

 

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i starszych klas szkoły podstawowej. Odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: 

 • klasy  V – VI – VII- VIII  szkoły podstawowej
 • szkoły ponadpodstawowe. 

Do przesłuchania finałowego szkoła może zgłosić 4 uczestników w każdej kategorii. Istnieje możliwość przeprowadzenia etapu szkolnego, za który pełną odpowiedzialność biorą nauczyciele go przeprowadzający. 

 

Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie lub przesłanie czytelnie wypełnionej karty uczestnictwa do dnia 23 września (piątek) 2022 r. na adres:

Gminna Biblioteka Publiczna 

ul. Wyzwolenia 36 

97- 561 Ładzice 

tel./ fax. 44 684 08 22 ( z dopiskiem Biblioteka )

Przesłuchanie finałowe i wyłonienie Mistrza Festiwalu Pięknego Czytania odbędzie się      29 września 2022 o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku,                             ul. Narutowicza 4.

 

Zasady konkursu

 1. Uczestnik konkursu czyta 2 fragmenty utworów: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy polskiego pisarza (czas prezentacji - do 2 minut) oraz wylosowany fragment tekstu przygotowany przez komisję (czas zapoznania się z tekstem i zastanowienia się nad interpretacją - do 4 minut).
 2. Uczestników oceniać będzie wytypowana przez Organizatora komisja konkursowa. 
 3. Punktowana będzie interpretacja tekstu pod względem: 
 • dykcji, 
 • interpunkcji, 
 • wyrazistości,
 • ekspresji słowa i wyrazu artystycznego czytanego tekstu. 
 1. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne i nie podlegają weryfikacji ani zaskarżeniu.

 

Postanowienia końcowe

 1. Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma tytuł Mistrza Pięknego Czytania. 
 2. Laureaci otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe. 
 3. Koszt dojazdu uczniów i opiekunów pokrywa szkoła, którą reprezentują, lub każdy uczestnik indywidualnie. 
 4. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach prowadzenia konkursu, wyłaniania zwycięzców, odbioru i rozliczania nagród przez Organizatora. 
 5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na upublicznienie wizerunku podczas relacji z przebiegu konkursu w lokalnych mediach. 
 6. Zgłoszenie szkoły do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na powyższe warunki. 

 

Informacje związane konkursem można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej              w Ładzicach; tel. 44 683 09 25, mobile + 48533445770; e-mail; [email protected]

Regulamin dostępny jest na stronie internetowej: www.ladzice.pl (Anita Pawlak-Zygma, organizator konkursu). 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama