Sobota, 2 lipca 2022 03:23
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Dziś Święto Bożego Ciała. Jak daleko sięga historia tego święta?

Święto Bożego Ciała to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Zapraszamy na materiał tłumaczący istotę tego świata, historię i ludowy wymiar.
Ładuję odtwarzacz...

  Dziś jedno z najważniejszych Świąt w Kościele. Od jak dawna mamy do święto? Otóż jest to już 8 wieków, odkąd świętujemy Boże Ciało. Zostało ono ustanowione w XIII wieku. Święto ma udowadniać nam to, że wierzymy, iż w Eucharystii obecny jest Jezus Chrystus.

  Tego dnia ulicami parafii podąża procesja do 4 ołtarzy. Sypane są kwiaty przez dzieci komunijne. Często przygrywa również orkiestra. Cała procesja wygląd bardzo pięknie. Ma ona również wiele odniesień ludowych jak np. zrywanie gałązek brzozowych. 

  Bardzo często mówi się, że Boże Ciało to najważniejsze święto w Kościele. Dlaczego? 

  To święto jest bardzo istotne dla nas, ze względu na to, że my wierzymy, że Jezus Chrystus po tym, jak zmartwychwstał i wstąpił razem z ciałem do Ojca, jednocześnie jest pośród nas Bogiem Żywym i Prawdziwym. Dla nas katolików jest to ważne święto ze względy na to, że całemu światu wprost, jasno i wyraźnie oznajmiamy i manifestujemy, że jest między nami obecny Żywy Bóg. Dlatego mówi się, że jest to jedno z ważniejszych świąt – mówi Ks. Krzysztof Pietrzak, Wikary w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. 

Zaproszenie na procesje

  Korzystając z okazji, chciałbym bardzo gorąco zaprosić do parafii w której posługuje, do parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie na procesje. Będziemy trwali w procesji do 4 ołtarzy. Msza Święta będzie o godzinie 11,. Mszy Świętej będzie przewodniczył biskup Marek Marczak – dodaje Ks. Krzysztof Pietrzak, Wikary w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas