Sobota, 2 lipca 2022 04:34
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo segregować odpady. Będą mogły również zasadzić swoją roślinkę na ekologicznym nawozie

17 września w Miejskim Domu Kultury, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku oraz Interseroh Organizacja Odzysku Opakowań przeprowadziło warsztaty edukacyjne z zakresu ekologii, a dokładnie z prawidłowej segregacji odpadów. Warsztaty skierowane były do uczniów radomszczańskich szkół podstawowych.
Ładuję odtwarzacz...

  Nauki o prawidłowej segregacji odpadów nigdy za dużo. Ekologia to już nie moda czy styl życia, lecz wspólny obowiązek wszystkich ludzi, dlatego właśnie ważna jest edukacja ekologiczna od najmłodszych lat.

  Warsztaty edukacyjne z zakresu prawidłowej segregacji przeprowadziło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Czego dokładnie dotyczyły warsztatu?

  Dzisiejsze warsztaty edukacyjne, których współorganizatorem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku, Interseroh Organizacja Odzysku Opakowań oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku, te warsztaty poświęcone są prawidłowej segregacji odpadów.

  Na tych warsztatach uczymy dzieci, jak prawidłowo segregować szkoło, bioodpady oraz papier. Na dzisiejszych zajęciach, dzieciaki używając nawozu PGK-uś, czyli takiego kompostu dla roślin, pielęgnowały kwiaty, które później zabiorą ze sobą do domu.

  Uczyliśmy również dzieci recyklingu i tak np. z rolek po papierze toaletowym, dzieciaki mogły wykonać np. zwierzęta, czy kwiaty, które później mogą być ozdobą ich pokoju. Były to warsztaty edukacyjne, przeznaczone dla najmłodszych dzieci, czyli dla klas 1-3 z naszych radomszczańskich szkół podstawowych.

  Opowiedzieliśmy również dzieciom, w jaki sposób powstaje kompost, ale również na dzisiejszych zajęciach, dzieciaki mogły użyć kompostu, który powstaje w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, w którym jest PGK-uś. Dzieci mieszały nawóz z ziemią ogrodową i do tej mieszanki przesadzały rośliny, które później zabiorą ze sobą do domu – mówi Anna Mazur Dział Ochrony Środowiska PGK w Radomsku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas